• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1444
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023
15

بیانیه پایانی اجلاس عادی به طور فوق‌العاده هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۳

  • کد خبر : 32384
  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
بیانیه پایانی اجلاس عادی به طور فوق‌العاده هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۳

سی و ششمین اجلاس عادی به طور فوق‌العاده هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ به میزبانی کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار و دستور های اجلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱- کانون‌های وکلای دادگستری، اقدامات تروریستی و مغایر بایدهای حقوق بین الملل و اصول و عرف حاکم بر روابط بین الملل را محکوم نموده و ترور دکتر شهید فخری زاده را مغایر تمام این اصول و قواعد دانسته و آمادگی خود را جهت پیگیری حقوقی این موضوع در مراجع داخلی و بین المللی اعلام می دارد.

۲- تامین و تحقق دادرسی منصفانه و عادلانه از تکالیف حاکمیت است. دادرسی منصفانه بدون پایبندی و رعایت قانون ممکن نیست و استقلال کانون‌های وکلای دادگستری و استقلال وکیل دادگستری از ارکان تحقق دادرسی منصفانه و تامین کننده استیفای حقوق شهروندی است. اعتبار و منزلت دستگاه قضایی در عرصه داخلی و بین‌المللی با استقلال کانون‌های وکلا و وکیل دادگستری مستقل پیوند ناگسستنی دارد.

۳- ماده ۶ لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری اصل را بر نظارت کانون های وکلای دادگستری بر رفتار وکلا و کارگشایان گذاشته است . تکالیف موردی و استثنایی مقامات محترم قضایی مصرح در مواد ۱۵ و ۱۶ و ۱۸ و ۲۱ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا نمی‌تواند با تفسیر موسع، مجوز تشکیل اداره نظارت گسترده و سازمان یافته بر وکلای دادگستری در زیر مجموعه قوه محترم قضاییه قرار گیرد.

۴- دستور العمل صادره معاونت محترم حقوقی قوه قضاییه در مورد نحوه نظارت بر وکلای دادگستری در مغایرت با ماده ۲۲ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری و بند چهارم از متن حکم انتصاب ریاست قوه قضاییه از سوی مقام معظم رهبری بوده و خلق تاسیس غیر قانونی است و قابلیت اجرایی ندارد.

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری انتظار دارد رئیس محترم قوه قضاییه در ادامه سیاست‌های تحول خواهانه و مبتنی بر رعایت و اجرای قانون دستور فرمایند قوانین و مقررات جاری و لازم الاجرا مراعات گردد.

 

کانون وکلای دادگستری اصفهان میزبان اجلاس عادی بعدی هیأت عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ( اسکودا) تعیین گردید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
لینک کوتاه : https://scoda.org/?p=32384
  • نویسنده : روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران
  • 1088 بازدید
  • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0
تماس باما