• امروز : جمعه - ۱۲ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : 14 - ذو القعدة - 1444
  • برابر با : Friday - 2 June - 2023
10

صورتجلسه جلسه مورخ ۱۳۹۴/۱/۲۸ شورای اجرائی

  • کد خبر : 25247
  • ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵

در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۸ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا- در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:   بند اول دستور جلسه: تنظیم دستور کار هیأت عمومی اسکودا در لرستان و برآورد تقریبی هزینه های همایش لرستان […]

در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۸ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا- در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

 

بند اول دستور جلسه: تنظیم دستور کار هیأت عمومی اسکودا در لرستان و برآورد تقریبی هزینه های همایش لرستان

الف-  دستور کار همایش لرستان

ب- اختصاص شناسه ملی به کانونهای وکلا (کانون محترم کرمانشاه و ایلام)

پس از بحث و استماع نظر حضار ، مقرر شد این بند در دستور کار همایش آتی قرار  گیرد.

 

ج – چگونگی قبول وکالت توسط کارآموزان زیر ۲۵ سال

قبلا در این خصوص اتخاذ تصمیم شده است .

 

بند دوم دستور جلسه: موضع اسکودا در قبال بیانیه مذاکرات هسته ای

مقرر شد اسکودا آمادگی خود را برای ارائه خدمات علمی و تخصصی در راستای تنظیم و تدوین مفاد توافق مذکور به دولت محترم اعلام کند.

 

بند سوم دستور جلسه: اتاق فکر و مسائل مربوط به لایحه وکالت

 

توضیحات جناب آقای ثابت قدم استماع و مقرر شد کانون های محترم نظریات خود را راجع به مواردی که در اتاق فکر در حال رسیدگی است حداکثر تا دهم اردیبهشت ماه به اسکودا ارسال فرمایند. ضمنا هیات رییسه اسکودا از اعضای کارگروه های اتاق فکر به ویژه کارگروه های مربوط به صندوق حمایت از وکلا و امور انضباطی خواهد خواست موارد ارجاعی اتاق فکر را انجام داده ، نتیجه را حداکثر تا تاریخ مذکور (۱۰/۲/۱۳۹۴) در اختیار اتاق فکر قرار دهند. درعین حال پس از انجام موارد فوق آخرین وضعیت لایحه و فعالیت های پیرامون آن در دستور همایش لرستان قرار خواهد گرفت.

 

در این موقع موضوع قرار دادن بررسی آخرین تحولات قانون آیین دادرسی کیفری و طرح اصلاح آن مطرح و مقرر شد در دستور همایش لرستان قرار گیرد. ضمنا کانون های محترم هریک جداگانه اعتراض خود را به طرح اصلاح که پیش از اجرای قانون مطرح رسیدگی است به نمایندگان محترم استان استقرار کانون اعلام خواهند نمود.

 

بند چهارم دستور جلسه: آغاز مرحله دوم اتوماسیون و تسویه حساب این مرحله با پیمانکار

 

مقرر شد پیمانکار محترم اتوماسیون گزارش کارهای انجام شده را با ذکر جزئیات و به تفکیک کانون ها باارائه مستندات و ذکر اسامی افراد مخاطب و طرف گفتگو به اتحادیه اعلام نماید تا نسبت به تصفیه حساب مرحله اول و آغاز مرحله دوم اقدام شود.
در جوار این اقدامات پیمانکار محترم گزارش انجام امور هرکانون را به طور جداگانه به کانون ذی نفع اعلام خواهد کرد و کانون طرف خطاب حداکثر ظرف یک هفته نظر خود را اثباتا یا نفیا به صورت کتبی در خصوص گزارش مذکور به اتحادیه اعلام خواهد نمود.

 

بند پنجم دستور جلسه: نامه معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش

نامه واصله در خصوص وضعیت کارشناسان حقوقی معاونت مذکور و سمت های حقوقی و مفاهیم مربوطه و آثار مترتب بر آنها مورد بحث قرار گرفت ، مقرر شد پاسخ داده شود. موارد مطروح اموری موضوعی و تطبیق موضوع با حکم بر عهده کانون مربوط می باشد.

بند ششم دستور جلسه: موارد مورد نظر کانونها برای طرح در شورای اجرایی:

مشمولین بندهای د و الف ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری(کانون محترم چهارمحال و بختیاری)
مورد مطرح و مقرر شد به کانون محترم مذکور پاسخ داده شود بر مبنای رویه غالب کانون ها به چنین افرادی به لحاظ عروض حالت سلب صلاحیت قضایی به آنان پروانه وکالت داده نمی شود.

 

جلسه در ساعت ۱۵:۳۰ به پایان رسید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
لینک کوتاه : https://scoda.org/?p=25247
  • 1218 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای صورتجلسه جلسه مورخ ۱۳۹۴/۱/۲۸ شورای اجرائی بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0

دیدگاهها بسته است.

تماس باما