• امروز : چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 9 - شوال - 1445
  • برابر با : Wednesday - 17 April - 2024
10

انتخابات کانون وکلای قم ۱۸ خرداد برگزار می‌شود

  • کد خبر : 40453
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۵۸
انتخابات کانون وکلای قم ۱۸ خرداد برگزار می‌شود
آگهی انتخابات دوره نهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اسکودا به نقل از کانون وکلای دادگستری قم، هیات نظارت بر نهمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم به موجب ماده ۳ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب سال ۱۳۳۳ خورشیدی از وکلای محترم واجد شرایط عضو کانون وکلای دادگستری استان قم دعوت می نماید که به منظور انتخاب ۵ نفر عضو اصلی و ۳ نفر عضو علی البدل هیات مدیره، با در دست داشتن اصل پروانه وکالت معتبر، از ساعت ۹  الی ۱۷ روز پنج شنبه هجدهم  خرداد ماه ۱۴۰۲ (۱۴۰۲/۳/۱۸) در محل اخذ رای به نشانی قم – خیابان شهید لواسانی(ساحلی) – نبش کوچه ۲۱ –طبقه همکف ” کانون وکلای دادگستری استان قم”، حضور بهم رسانند.

شرایط انتخاب کنندگان:

به موجب ماده ۳ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا، وکلایی که واجد شرایط زیر باشند می توانند در هیات عمومی کانون وکلا حاضر و در انتخابات هیات مدیره شرکت نمایند:

۱- وکلای پایه یک و دو دادگستری که محکومیت انتظامی از درجه ۴ به بالا نداشته باشند.

۲- در حال تعلیق از وکالت نباشند.

شرایط عمومی انتخابات:

۱– اخذ رای حضوری و جمعی و مخفی انجام می گیرد و رای دهنده باید شخصا رای خود را روی برگه ای که به مهر هیات نظارت ممهور است بنویسد.

۲- رای دهنده پس از ارائه پروانه وکالت تمدید شده رای خود را در صندوق آراء می اندازد و در لیست اسامی واجدین شرایط انتخاب کنندگان مقابل نام خود را امضاء نموده و پروانه وی به مهر انتخابات دوره نهم ممهور خواهد شد.

۳- حق رای کسانی که تا پایان زمان اخذ رای برای رای دادن حاضر نشوند ساقط خواهد شد.

۴- آراء دارای نشان و امضاء باطل است و اسامی مکرر و زائد بر ۸ نفر(اعضای اصلی و علی البدل)محسوب نگردیده و قرائت نخواهد شد.

۵- از بین منتخبان کسانی که دارای آرای بیشتری هستند به ترتیب ۵ نفر عضو اصلی و ۳نفر عضوعلی البدل خواهند بود.

۶- اگر روز اخذ رای تعطیل گردد اولین روز پس از تعطیلات بدون نیاز به دعوت مجدد در همان مکان و زمان معین اخذ رای به عمل خواهد آمد.

۷- در زمان و مکان اخذ رای هرگونه تبلیغ بر موافقت یا مخالفت با داوطلبان عضویت هیات مدیره ممنوع می باشد.

۸- پس از انقضای مدت رای گیری اگر وقت کافی باشد شروع به قرائت آراء می شود و الا هیات نظارت صندوق را لاک و مهر کرده و روز بعد شروع به استخراج و قرائت آراء می نماید و بر هر ورقه که قرائت شده مهر «قرائت شد» زده و ضبط خواهد شد.

۹- اسامی واجدین شرایط عضویت هیات مدیره که صلاحیت آنان از طرف دادگاه عالی انتظامی قضات تایید و اعلام شده در محل اخذ رای نصب خواهد شد.

۱۰ – از ۲۴ ساعت قبل از شروع جلسه هیات عمومی هرگونه تبلیغ و به هر طریق در موافقت یا مخالفت اشخاص در مکان رای گیری و خارج از آن تا پایان رای گیری بطور کلی ممنوع است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
لینک کوتاه : https://scoda.org/?p=40453
  • نویسنده : روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران
  • 312 بازدید
  • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0
تماس باما