• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023
2
در محل اسکودا؛

کارگروه تدوین آیین‌نامه متحدالشکل اداره جلسات هیئت مدیره کانون‌های وکلای دادگستری تشکیل شد

  • کد خبر : 40643
  • ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹
کارگروه تدوین آیین‌نامه متحدالشکل اداره جلسات هیئت مدیره کانون‌های وکلای دادگستری تشکیل شد
کارگروه تدوین آیین‌نامه متحدالشکل اداره جلسات هیئت مدیره کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور با حضور اعضای این کارگروه در محل اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا)، به دنبال تصویب موضوعاتی نظیر متحدالشکل کردن امور داخلی کانون‌ها، یکسان‌سازی دفترچه‌های کارآموزی، دفترچه وکالت پایه یک، گواهی پایه یک وکالت و تدوین آیین‌نامه اداره جلسات هیئت مدیره کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور در نشست هیئت عمومی اسکودا در مازندران که طی روزهای دوم و سوم آذر ماه ۱۴۰۱ به میزبانی کانون وکلای مازندران برگزار شد، شهرام محقق، حسین طالع، دکتر حبیب‌زاده مومن و دکتر صدری خانلو به منظور تدوین آیین‌نامه متحد‌الشکل کردن امور داخلی کانون‌ها از سوی هیئت رئیسه اسکودا تعیین شدند.

بر این اساس در جلسه‌ای که به این منظور روز سه‌شنبه نهم خرداد ماه در محل اسکودا تشکیل شد، موضوع تدوین آیین‌نامه متحد‌الشکل کردن امور داخلی کانون‌های وکلای دادگستری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه دکتر محمود حبیبی، نایب رئیس اسکودا که این کارگروه تحت نظارت وی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: متاسفانه آیین‌نامه اداره جلسات هیئت مدیره از ۱۰ تیر ماه سال ۱۳۴۴ تابحال هیچ تغییری پیدا نکرده است و تنها در کانون وکلای دادگستری مرکز، بحث اداره جلسات هیئت مدیره در دوره سی‌ام نظام‌مند شد و در تاریخ ششم بهمن سال ۱۳۹۸ نیز به تصویب هیئت مدیره وقت کانون رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه کارگروه تدوین آیین‌نامه متحد‌الشکل کردن امور داخلی کانون‌های وکلا در حال بررسی و انطباق آیین‌نامه اداره جلسات کانون مرکز مصوب ۱۳۹۸ با آیین‌نامه لایحه استقلال مصوب ۱۴۰۰ است، اظهار کرد: هدف اساسی این است که شیوه اداره جلسات هیئت مدیره در کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور به صورت یکسان و متحدالشکل باشد و رویه واحدی در اداره این جلسات حاکم شود. آیین‌نامه اداره جلسات کانون مرکز مصوب ۱۳۹۸ بر اساس دستورنامه رابرت تنظیم شده و در آن پیشنهادهایی مانند پیشنهاد اصلاح، تعویق، کمیت مذاکره، کفایت مذاکره و تعلیق قواعد مطرح شده است.

نایب رئیس اسکودا در پایان اظهار کرد: اعضای این کارگروه با همت و پشتکار در حال تنظیم آیین‌نامه اداره جلسات بوده و در صورت نهایی شدن، جهت اجرا به کانون‌های وکلای دادگستری ارسال خواهد شد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
لینک کوتاه : https://scoda.org/?p=40643
  • نویسنده : روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران
  • 192 بازدید
  • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0
تماس باما